Projekt Kawiarni – Pijalnia Czekolady E.Wedel

Projekt powstał przy współpracy z Agnieszką ( Aga Piekarska – pracownia architektury wnętrz.)
na potrzeby konkursu organizowanego przez Foorni.pl

Przy projektowaniu wnętrza Pijalni Czekolady E.Wedel inspirowałyśmy się kulturą Azteków. Zależało nam na stworzeniu wnętrza, które nie będzie na pierwszy rzut oka kojarzyć się z czekoladą – miało być to wnętrze magiczne, poruszające wiele zmysłów. Wnętrze, w którym człowiek poczuje się wyjątkowo.

Sale podzieliłyśmy na dwie strefy:

 • Pierwsza sala z barem, ekspozycją i stolikami, jest miejscem do którego można przyjść z przyjaciółką napić się gorącej czekolady, zamówić deser, poplotkować.
  Jest to miejsce przeznaczone na krótkie spotkania.
  Przy wejściu stoją strażnicy, inspirowani aztecką rzeźba wojowników trzymających kakaowce. Po prawej stronie, ze ściany wykończonej kamiennym fornirem, wystają damskie dłonie trzymające pralinki. Kuszący pomysł ekspozycji ;)
 • Druga sala to strefa długich spotkań biznesowych, okolicznościowych. Sofy w kształcie łuku, oddzieliłyśmy drewnianymi palami, dzięki czemu klient ma poczucie intymności. Pale zostały podświetlone od dołu, co nadaje im lekkości. Ciekawym wykończeniem jest podwieszany sufit,
  z którego zwisają podświetlane „włosy”, potęgujące wrażenie lekkości oraz tworzące magiczny klimat – szczególnie wieczorami.  Na środku sali, w największej loży stoi biokominek. Ogień, tak jak i stół jest symbolem, który łączy biesiadników – jest to miejsce w sam raz na spotkania w większym gronie.

Główne materiały wykończeniowe : miedz, fornir kamienny, drewno,

001002005 006 007 008 009 010 011 012 013 C:UsersuserDownloadspijalni rzuty na konkurs Layout1 (1) C:UsersuserDownloadspijalni rzuty na konkurs Layout1 (1) C:UsersuserDownloadspijalni rzuty na konkurs Layout1 (1)